Малолетник повреден во сообраќајка

Малолетник е повреден вчера во сообраќајка која се случила околу 8 часот на улицата „Призренска-2“ во Скопје. Од МВР велат дека возило „форд мондео“ управувано од Б.С. (57) од Скопје, удрило во малолетен пешак. Во незгодата тешко било повредено детето кое било пренесено и згрижено на болничко лекување во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Прочитајте и...  Парични казни за 9 лица од Гостивар - се возеле за време на полициски час

Прочитај повеќе

Парична казна за кумановец заради непочитување на самоизолација

Слободен печат

Парични казни за 9 лица од Гостивар – се возеле за време на полициски час

Слободен печат

Стружанец крадец во време на полициски час

Двајца мажи се шетале низ Куманово додека важел полицискиот час

По 3,5 години затвор за Аљими и Гури

Пресуда за предметот „Транспортер“

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Денеска пресуда за „Титаник 3″

Нема лабаво: Кривични пријави за тие што не седат дома

Марина Дамческа

Мајка и нејзините две ќерки приведени за поседување кокаин

Слободен печат

Четири лица обвинети за непостапување според здравствени прописи во Велес

МИА Агенција

Во Кичево шест лица не го почитувале полицискиот час, тие се приведени

Уапсена скопјанка која не го почитувала полицискиот час