“MAKE THAT BODY MOVE” на Галоски е најподдржана трака од светските суперстар диџеи!

За големината и успехот на  изданието и нашиот артист говори тоа што неговото име беше додадено на плејлистите на Tomorrowland, Ministry of Sound и др на стриминг платформата Spotify.

Кога се споменува Галоски несомнено е дека станува збор за најдобриот диџеј и продуцент за електронска музика во земјава.

Неговото последно издание насловено како “Make That Body Move” кое официјално излезе во декември 2019та и беше официјално емитувано во радиоемисиите на глобалните музички артисти како Martin Garrix, David Guetta, Hardwell, Afrojack, Nicky Romero и други.

Фото: Промо

Последен новитет е дека светски водечката веб страница за плејлисти “1001tracklists.com” темата “Make That Body Move” е номиниранa и одликуванa како најподдржана трака од светските суперстар диџеи, рамо до рамо со изданија на великани како Tiesto, Skrillex, DJ Snake, Steve Aoki и други.

За големината и успехот на  изданието и нашиот артист говори тоа што неговото име беше додадено на плејлистите на Tomorrowland, Ministry of Sound и др на стриминг платформата Spotify.

Прочитајте и...  Чај за кој тврдат дека најбрзо ја поправа крвната слика – Консумирајте го секој ден!

Во 2020 веќе има ново најавено издание за Spinnin Records и три потврдени интернационални турнеи низ Европа и Азија.

Прочитај повеќе

Светска музичка сцена: Погледнете кои пејачи ќе објават албуми до крајот на годината! (ВИДЕО)

Слободен печат

Запознајте се со градот на историјата и културата – Откријте го Маракеш (ФОТО)

Слободен печат

Секси Дона од „Чувари на плажата“ на 51 години се соблече скроз гола и се поли со… (ФОТО)

Слободен печат

Снимка од Сирија која ќе ви го скрши срцето: Таткото ја научил ќерката да се смее секојпат кога ќе слушне бомба (ВИДЕО)

Слободен печат

Поранешната вереница на Кличко претепана: „Го уби Господ во мене“, врескала актерката кога дошла полицијата (ФОТО)

Слободен печат

Ќерката на Спилберг реши да стане порно актерка – Еве што вели тој на тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

20 + Осумнаесет =

Прочитај повеќе

Познат рапер убиен во вила во Лос Анџелес

Слободен печат

Ќерката на Мадона едвај стоеше на нозе, изгледаше дека ќе падне! Покажа и повеќе од што требаше! (ФОТО)

Слободен печат

Јосипа Лисац ќе добие кривична пријава за начинот на кој ја испеа хрватската химна! (ВИДЕО)

Слободен печат

ДА СЕ СМРЗНЕШ! Ноле лансираше нов предизвик! Тоа што го направи тој го можат само најхрабрите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мајка повикала полиција бидејќи немала со што да го нахрани бебето – Еве што сториле полицајците среде ноќ!

Слободен печат

Ќерката на Спилберг реши да стане порно актерка – Еве што вели тој на тоа! (ФОТО)

Слободен печат