Љубов која ги издржа сите искушенија: Меган Маркл и принцот Хари ја прославија втората годишнина од бракот

Поминаа две години од бајковитата венчавка на Меган Маркл и принцот Хари. Парот го кажа судбоносното „да“ во капелата „Сент Џорџ“ во дворецот Виндзор, најстариот и најголем населен дворец на светот.

EPA-EFE/NEIL HALL / POOL
EPA-EFE/LIONEL HAHN / POOL

Од гламурозната венчавка до денес Меган и Хари поминаа низ бројни искушенија, осуди на јавноста и кавги во кралското семејство, а како кулминација на сè го напуштија својот дом во Лондон и започнаа живот далеку од сите, заедно со нивниот син Арчи.

Својата прва годишнина ја обележија со видео на тогаш официјалниот инстаграм-профил Сасекс ројал.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

На најсреќниот ден од својот живот, Меган носеше две венчаници. За црковната церемонија блескаше во венчаница од Клер Вејт Келер.

Прочитајте и...  Анастасија Ражнатовиќ славеше роденден во домашни услови: Кога Цеца се фати за микрофонот сите кренаа раце! (ВИДЕО)
profimedia

За вечерната свадбена свеченост војвотката се пресоблече во елегантна венчаница која го носи потписот на Стела Мекартни.

Profimedia

Да се потсетиме на некои од фотографиите од венчавката на Хари и Меган:

Profimedia
EPA-EFE/NEIL HALL / POOL
EPA-EFE/STEPHEN CHUNG / POOL
EPA-EFE/NEIL HALL / POOL
EPA-EFE/NEIL HALL / POOL
EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

 

 

Прочитај повеќе

Викторија Бекам после 10 години се насмеа: Нејзиниот син објави слика на која сите гледаат во нејзините заби! (ФОТО)

Васко Спасоски

Златни бјути трикови од кујната: Еве како веднаш да ја поправите беживотната и испукана коса!

Слободен печат

Тони Брекстон објави селфи, луѓето не можат да поверуваат како изгледа во бикини на 52 години (ФОТО)

Слободен печат

Трик од искусните: Како да ја сочувате свежината на лебот

Слободен печат

Теорија на заговор: Хари не е таткото на детето на Меган?

Слободен печат

Авторката на „Хари Потер“ објави нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Одлична идеја за денешниот ручек – Пилешко во сос од павлака (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Бочели: Целото мое семејство имаше коронавирус, тоа беше ужасно – ние имавме среќа!

Слободен печат

Се избричил првпат по 10 години, неговата сопруга шокирана! (ВИДЕО)

Слободен печат

Маја, Адријана, Билјана и Весна, жени со јасна визија  

Ј.К.Д

Едноставен трик со кој јагодите нема да ви скапуваат

Слободен печат

Сензационално откритие – Дете пронашло плоча стара 3.500 години

Слободен печат