Ливерпул со пораз ја почна одбраната, Борусија и Барселона без муниција

Екипата на Ливерпул со пораз ја започна одбраната на титулата во елитното европско натпреварување. Идентично како и минатата сезона, „црвените“ загубија со 2:0 на гостувањето во Неапол кај Наполи. Дрис Мертенс во 82. минута со голот од пенал ја најави победата, додека трите бодови ги обезбеди Фернандо Љоренте во судиското продолжение.

Второто дерби на отворањето на новата сезона во Лигата на шампионите, на „Сигнал Идуна парк“, Борусија Дортмунд и Барселона одиграа без голови.
Отворањето на новата сезона ја одбележа фудбалерот на Салзбург, Халанд кој во победата од 6:2 над Генк, постигна хет-трик и тоа во првото полувреме.

Резултати:
Интер – Славија 1:1
Лион – Зенит 1:1
Ајакс – Лил 3:0
Бенфика – Лајпциг 1:2
Борусија – Барселона 0:0
Челси – Валенсија 0:1
Наполи – Ливерпул 2:0
Салзбург – Генк 6:2

Прочитајте и...  Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Прочитај повеќе

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат