Котески ќе сведочи во „Тортура“ на СЈО

Поранешниот портпарол на МВР Иво Котевски е еден од сведоците за случајот „Тортура“ на СЈО, процес кој се однесува на непрописното апсење на лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски во 2011 година. Котески е повикан за сведок по предлог на СЈО.

Во доказната постапка според СЈО има негов телефонски разговор со екс министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, разговор во кој се слушна како таа му кажува на Котевски да не ги пуштаат снимките на кои се гледа насилното приведување на Бошкоски.

Прочитајте и...  Скопјанец на Фејсбук објавувал расистички материјал

Прочитај повеќе

Тетовци се заканувале со нож и од такси возачи краделе пари

Слободен печат

Три лица „заработија“ кривични- со секири се заканувале на полицајци

Слободен печат

Казни за 15 лица кои за време на полициски час се шетале и возеле велосипеди

Слободен печат

Тројца повредени во сообраќајка во Сарај

Скопјанец на Фејсбук објавувал расистички материјал

Притвор за арамија од Гевгелија

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Слободен печат

Скопјанец пронајден мртов во стан на булеварот „Партизански одреди”, нема траги на насилство

Слободен печат

Полицаец испукал куршум при проверка на пиштол, во инцидентот нема повредени

Слободен печат

Малолетник со нож избоде 19-годишно момче

Слободен печат

Жител на Слатино крадел стуја, пуштил кабел и до куќата на брат му

Слободен печат

Три лица од возило застрелале куче скитник

Слободен печат