• „Тортура“

Обвинителот Лапе ќе ја обжали ослободителната пресуда за Мијалков

Љубомир Лапе, обвинител во процесот „Тортура“ рече дека со ослободителната пресуда за ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков и полициските службеници од единицата „Алфи“ се остава впечаток дека апсењата како тоа на Љубе Бошкоски е дозволен и законит. Лапе тврди дека обвинението е прецизно, а ослободителната пресуда ќе ја обжали. – Обвинението е детално и доволно …

Обвинителот Лапе ќе ја обжали ослободителната пресуда за Мијалков Read More »