Кошаркар нокаутира судија на натпревар (ВИДЕО) - Слободен печат

Кошаркар нокаутира судија на натпревар (ВИДЕО)

Кошаркарот на Илиноис, Кофи Кокбурн буквално го нокаутира судијата иако немаше никаква намера за такво нешто.

Имено, младиот кошаркар сакаше да ги прослави постигнатите поени и несакајќи го удри несреќниот судија кој веднаш падна на паркетот.

Веднаш по натпреварот младиот кошаркар јавно му се извини на судијата, Луис Гарисон.

Прочитајте и...  Заработуваат на трагедијата, влезници за дербито и над 1000 долари! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Заработуваат на трагедијата, влезници за дербито и над 1000 долари! (ФОТО)

Слободен печат

Милан ќе му оддаде почит на Коби Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул „немаше“ среќа, Руни против Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат

Коланџело: Коби Брајант во „Куќата на славните“!

Слободен печат

Димитриевски го продолжи договорот со Рајо Ваљекано! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

ten − two =

Прочитај повеќе

Играчите на Барселона не му „веруваат“ на Сетиен!?

Слободен печат

Денот кога Коби Брајант постигна 81 поен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Слободен печат

Надал посилен од Кирјос за 12. четвртфинале на Австралија Опен.

Слободен печат