Tag : нцаа

Кошарка Спорт

Кошаркар нокаутира судија на натпревар (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарот на Илиноис, Кофи Кокбурн буквално го нокаутира судијата иако немаше никаква намера за такво нешто. Имено, младиот кошаркар сакаше да ги прослави постигнатите поени...
Кошарка Спорт

Зајон е Дрејмонд Грин со ракети во задникот

Слободен печат
За Вилијамсон заврши сезоната во НЦАА лигата по поразот на неговиот универзитет „Дјук“ од Мичиген стејт, но лудилото околу него не престанува. Никој не се...