Корисни факти: Луѓето кои имаат 3 пати секс неделно изгледаат 7 години помладо!

Една студија открила дека жените чувствуваат поголемо задоволство за време на сексот со мажи кои заработуваат многу.

69% од момците го сакаат тоа кога оралниот секс ќе го дополните со третман со јазик, згора на тоа, тој дел е најсекси за нив!

Жените кои редовно вежбаат имаат подобра циркулација во пределот на гениталиите, и затоа се задоволни од сексуалниот живот.

Експертите тврдат дека редовниот секс помага во борбата против мигрена.

Жените кои не се во врска, повеќе ги привлекуваат зафатените момци отколку момците кои не се во љубовна врска.

58% од мажите и жените кои редовно гледаат голотија со својот партнер се послободни во однос на сексуалноста и повеќе сакаат да ги задоволат своите партнери.

Прочитајте и...  Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

82% од момците претпочитаат кога жените голтаат.

Паровите кои се гушкаат редовно, имаат 8 пати помала веројатност да се депресивни од паровите кои, да речеме, само се бакнуваат за време на сексот.

53% од жените користеле вибратор барем еднаш.

Носењето потпетици од 10 см ја подобрува јачината на мускулите на карличниот под, а тоа помага да се доживее оргазам.

Жените кои мастурбираат редовно имаат поголема веројатност да постигнат оргазам за време на сексот.

Некои жени можат да доживеат оргазам и само со стимулација на градите. Истражете дали и вие ја имате таа среќа!

Утринското кафе има афродизијачни својства. Барем судејќи според резултатите од студијата што покажа дека стаорците се повеќе расположени од кофеинот.

Прочитајте и...  Исчистете ги дишните патишта со чај од оригано

Една глобална студија покажа дека Австријците најмногу практикуваат орален секс.

Германците се покажаа како најлоши љубовници кога станува збор за сексуалните вештини.

Луѓето кои имаат секс во просек 3 пати неделно, изгледаат до 7 години помлади.

Прочитај повеќе

Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Слободен печат

Џенифер Анистон разочарана, но и полна со оптимизам: Ние не одиме никаде, никогаш нема да се ослободите од „Пријателите“!

Слободен печат

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат