Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Уругвајскиот репрезентативец конечно одлучи каде ќе ја продолжи кариерата, и според „Рекорд“ тој ја избра Бенфика.

Долго време се шпекулираше дека довчерашниот напаѓач на ПСЖ ќе ја избере Бенфика, прво се зборуваше дека Кавани бара преголема плата, а потоа се појавија информации дека тој е свесен за актуелната состојба во фудбалот и дека неговите барања не се толку големи.

Бенфика продолжи да преговара со агентот на фудбалерот, а трансферот го забрзал тренерот Жорге Жесус кој лично зборувал со Кавани за да го натера да потпише за португалскиот гигант.

Весникот „Рекорд“ пишува дека убедувањата успеале и Кавани се согласил да потпише тригодишен договор со Бенфика, а се уште се преговара за неговата плата како и за бонусот кој ќе го добие за потписот. Шоекулациите се дека Кавани ќе заработува 2.5 милиони евра по сезона, а за самиот потпис со Бенфика ќе биде „награден“ со осум милиони евра.

Прочитајте и...  Учесник во групите на Лига Европа го промовираше Руфати

Прочитај повеќе

Луис Суарез мамел на испитот за италијански јазик

Слободен печат

Кошаркарот на Работнички, Питс е позитивен на коронавирус

Слободен печат

Газдата на Челси во проблеми: Абрамович тајно вложувал во други играчи

Слободен печат

НФЛ со милионски казни за неносење заштитни маски

Слободен печат

Ниту Јанис, ниту Пол, Лејкерси планираат да формираат голема тројка со ѕвезда на Хјустон 

Слободен печат

Ѓоковиќ: Надал е главен фаворит за титулата на Ролан Гарос

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Навивачите во Англија не се враќаат во октомври

Слободен печат

Така работи Баерн, додека Барселона се ценка, тие се договорија со Ајакс

Слободен печат

Успешен старт на „граѓаните“, Астон Вила го казни Шефилд! (ВИДЕО)

Слободен печат

Златан како „вино“: Ибракадабра шоу против Болоња! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со нови 400 бодови пред „Ролан Гарос“ и прво место на крајот од 2020!

Слободен печат

Митревски прогласен за МВП, 20 одбрани во триумфот на Порто!

Слободен печат