Кавадарчанка се здобила со повреда на работното место во фабрика

Македонска полиција/ Фото: Миа

Вчера околу 09.00 часот во кавадаречката Полициска станица било пријавено дека Р.А.(26), додека извршувала работни задачи во фабрика во Кавадарци, се здобила со повреда на левата рака.

За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Бил извршен увид на местото на настанот.

Видео на денот