Калин без борба се пласираше во полуфиналето на фјучерсот во Скопје

Фото: mtftennis.mk

Македонскиот тенисер Калин Ивановски е полуфиналист на фјучрсот во Скопје. Тој за влез во завршницата се пласираше откако неговиот денешен ривал Мирза Башиќ го предаде мечот поради повреда, истегнување на задња ложа.

Инаку, Башиќ вчера го предаде и мечот во двојки со Зекиќ, поради повредата, а во претпладнето беше и на медицински третман, но повредата не му дозволи настап.

Ивановски утре во полуфиналето ќе игра со победникот од мечот Миљан Зекиќ и Ерги Киркин.

Ивановски без загубен гем до четвртфинале на фјучрсот во Скопје

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот