Каде грешат жените при орален секс - Слободен печат

Каде грешат жените при орален секс

Пружањето орално задоволство на партнерот за време на сексот некогаш може да тргне наопаку и тоа само поради неколку грешки.

Но, пред да се впуштите во ваквата игра, потребно е и двајцата партнери да го сакаат тоа. Всушност, првата грешка потекнува токму од несогласувањето околу оралниот секс.

Гадење

Ако самата помисла на орално задоволување предизвикува мачнини и гадење, тогаш дефинитивно нема да биде убаво ни за едниот и за другиот. Подобро е без орален секс, отколку тој да се случува под притисок и без задоволство.

„Работа“ со заби

Иако љубовните игри вклучуваат и по некое гризење, кога е во прашање оралниот секс, треба да се користат што помалку заби. При целосна ерекција, машкиот полов орган е пречувствителен, па така може да почувствува непријатно гребење, па дури и болка доколку го допирате пречесто со заби.

Сувост

Како и при секое сексуално задоволување, така влажноста е важна и за оралниот секс. Машкиот орган е чувствителен на триење и ако не е доволно влажен, целото искуство може да биде доста непријатно.

Агресивност

Оралното задоволување на машкиот полов орган се нарекува уште и „пушење“ во жаргонскиот говор, но тоа не значи дека треба девојката да го прави тоа буквално. Оваа грешка најчесто ја прават неискусните, мислејќи дека со создавањето вакуум всушност причинуваат поголемо задоволство кај партнерот.

Прочитај повеќе

Целиот свет е во шок: Загина Коби Брајант – еден од најдобрите кошаркари на планетата!

Слободен печат

Беа блиски пријатели: Јелена Карлеуша вчера објави заедничка фотка со Тоше Проески (ФОТО)

Слободен печат

Научно докажано: Доколку имате миленик вие сте добар човек!

Слободен печат

Како црногорската принцеза станала кралица на Италија: Љубовниот живот на Јелена Савојска

Слободен печат

Познатиот рапер Слаткар со шокантна изјава: Погледнете што НЕМА да прави кога ќе се роди неговиот наследник! (ВИДЕО)

Слободен печат

Годините ја стигнуваат Мадона – Турнејата прекината неколку пати, а третманите за закрепнување се екстремни (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

sixteen − three =

Прочитај повеќе

Џесика Симпсон: Сфатив дека морам да го оставам алкохолот кога не можев да ги облечам децата!

Слободен печат

Врската или бракот ви се пред крај? 4 сигурни знаци дека нешто не е во ред!

Слободен печат

Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада?

Слободен печат

Ова е кутрето со најслатките очи на светот! (ФОТО)

Слободен печат

Денес е една од најбараните светски манекенки, а пред 10 години се мачела со алкохолот (ФОТО)

Слободен печат

Ова езеро е прогласено за најубаво во светот (ФОТО)

Слободен печат