ИЗГУБЕНОТО ДЕТЕ ОД ДРАЧЕВО Е НАЈДЕНО: Малиот Михаил е добар

Изгубеното дете Михаил од Драчево по кое се трагаше утрово е пронајдено и е во добра здравствена состојба, потврдуваат од МВР, иако како што изјавија за „Слободен печат“, случајот не бил пријавен во полиција. На социјалните мрежи се шири информација дека детето е пронајдено на автобуска станица, но нема информации како стасало таму.

Мајката утринава апелираше на Фејсбук за помош во пронаоѓање на нејзиниот син кој е трето оделение и не пристигнал на училиште утрово.

– Ве замолувам да го пронајдеме заедно мојот син Михаел, последен пат е излезен од дома сабајле и не е отиден во училиште, случајот е пријавен и во полиција. Облечен е во сива маичка на кимоно и плави шорцеви и плави патики најк со бело знакче. За било какви информации контактирајте ме мене или јавете се во полициска станица Драчево, напиша мајката на Фејсбук.

Прочитајте и...  Тетово: Од нелегални продавачи одземени 489 килограми тутун и 415 кутии цигари

Прочитај повеќе

Приведени двајца дилери на дрога во Неготино

Слободен печат

Девојче од Косово пријавено за исчезнато во Скопје

Слободен печат

Поднесено обвинение за точење алкохолни пијалоци на дете

МИА Агенција

Тетово: Од нелегални продавачи одземени 489 килограми тутун и 415 кутии цигари

МИА Агенција

Криумчари на мигранти се осудени и протерани од државата откако ја признаа вината

Слободен печат

Турска државјанка во притвор за обид за убиство во Гостивар

Слободен печат

Остави Коментар

16 + Шестнаесет =

Прочитај повеќе

Турски државјанин пронајден прободен со нож на излез од Гостивар, приведена девојка за обид за убиство

Слободен печат

ВО ТЕК ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО САРАЈ: Полицијата заплени 1,3 тони кокаин

Слободен печат

Тетовец со години ја земал пензијата од својата почината мајка, не знаел дека треба да пријави смрт

Слободен печат

Пронајдени пет мигранти во товарно возило, кривична пријава за возачот

Слободен печат

Обљубено 15-годишно девојче во Скопје

Слободен печат

Кривична за охриѓанец за поседување амфетамин, МДМА и марихуана

Слободен печат