ИСПРОБАЈТЕ! Овие одлични идеи ќе го променат начинот на кој го јадете ПОМФРИТОТ

Многумина се навикнати да го јадат помфритот во комбинација со кечап, но навиките постојат за да се менуваат. Еве што сè луѓето комбинираат со помфрит и тврдат дека ќе се воодушевите од вкусовите.

Прочитајте ги нивните совети и можеби ќе си најдете нов омилен вкус.

1. Следниот пат кога ќе правите салата, дефинитивно додајте помфрит.
„Ако не ставите помфрит во салатата, дали тоа воопшто е салата?“, напишала корисничка на Твитер.

2 Одлична комбинација е киселата павлака како прилог со компирчињата.

3. Ако сакате свеж помфрит во сендвичарите, само кажете дека ги сакате компирчињата несолени, па после сами посолете си ги.

Прочитајте и...  Комбинации на бои со кои секоја жена би изгледала совршено (ФОТО)

https://twitter.com/HLewis116/status/625204856538578945?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E625204856538578945&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.24sata.hr%2Flifestyle%2Fove-odlicne-ideje-ce-promijeniti-nacin-na-koji-jedete-krumpirice-645355

4. Во вегетаријанскиот бургер ставете помфрит. Одлична комбинација!

https://twitter.com/sailorkt/status/746862211457486848?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E746862211457486848&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.24sata.hr%2Flifestyle%2Fove-odlicne-ideje-ce-promijeniti-nacin-na-koji-jedete-krumpirice-645355

5. Кари сосот е обично одличен со пилешко, но добар е и во комбинација со помфрит.

6. Ако сте љубител на кашкавал, тогаш комбинацијата од сос од кашкавал и помфрит е идеална за вас.

7. Само за љубителите на необични комбинации. Испробајте цимет и помфрит заедно.

Прочитај повеќе

Џенифер Лопез прошета во секси чизми преку колена, а кога ќе ја видите сликата ќе ви стане јасно зошто сите погледи се вперени кон неа (ФОТО)

Слободен печат

Деми Ловато за предозирањето: Живеев во лага дека сум среќна (ВИДЕО)

Слободен печат

Хју Џекмен му даде поддршка на момчето кое беше жртва на насилство! (ВИДЕО)

Слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Long shot“ е урнебесна комедија која морате да ја погледнете! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопругот платил да ја убијат, а таа се појавила на сопствениот погреб

Слободен печат

Вељко тајно ја снимаше Цеца во автомобилот: Во еден момент гласно и викна, но погледнете ја нејзината реакција! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

дваесет − 5 =

Прочитај повеќе

Со оваа диета ослабев 17 килограми: Ана Бекута ја откри тајната на својот нов изглед! (ФОТО)

Слободен печат

Кавалџијата Ангеле Димовски добитник на Златна Бубамара за животно дело

Слободен печат

По 10 години пауза: Ози Озборн ги израдува фановите со нов албум! (ВИДЕО)

Слободен печат

Одиме на Борнео – Уживајте во луксузното одморалиште Galapaya Resort

Слободен печат

Селма Хајек на плажа го покажа деколтето кое распаметува (ФОТО)

Слободен печат

Прв исповед на Гоца Шаулиќ, сопругата на Шабан Шаулиќ: Таа последна слика ми остана замрзната во спомените… (ФОТО)

Слободен печат