Tag : кашкавал

Магазин Магазин слајдер Храна

Прсти ќе излижете: Изненадете го вашето семејство денеска со турско ѓомлезе (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Состојки: квасец 250 мл вода 390 г брашно 1/4 супена лажица сол 1 лажица масло 2 лажици јогурт За филот: 400 г спанаќ 200 г...
Еспресо Храна

Совршено за неделен ручек: Пол­нет стек со шунка и кашкавал

Слободен печат
Сос­тојки: 5 пар­чи­ња пи­леш­ки стек 200 гр каш­ка­вал 200 гр шунка 100 гр си­рење 5 јајца 5 ла­жи­ци брашно сенф за­чи­ни по желба Под­го­товка: Пар­чи­ња­та...
Еспресо Жена Храна

ИСПРОБАЈТЕ! Овие одлични идеи ќе го променат начинот на кој го јадете ПОМФРИТОТ

Слободен печат
Многумина се навикнати да го јадат помфритот во комбинација со кечап, но навиките постојат за да се менуваат. Еве што сè луѓето комбинираат со помфрит...
Еспресо Храна

Салатата со овие три главни состојки е вистински оброк за секого (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Ни пристигна летото и вистинските тропски горештини, па доколку сте љубители на полесната храна без јаглени хидрати, или сте на кето-диета, тогаш ова е вистинскиот...
Еспресо Храна

Топли крокети од компир полнети со кашкавал (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Превкусни крокети од компир кои се топат во уста, пробајте ги нема да зажалите… Потребни состојки: 700 г компири, варени половина јајце 30 г брашно...
Еспресо Храна

Брз, лесен и вкусен ручек за денес – Макарони со кулен и топен кашкавал

Слободен печат
Доматен сос, кулен, топен кашкавал и многу јаглехидрати од макарони, веројатно ќе се согласите дека звучи одлично. Па како можете да го направите овој рецепт?...
Еспресо Храна

Одличен избор за појадок или вечера – Превкусен ирски тост со пржен кашкавал

Слободен печат
Ви даваме одлична идеја за превкусни ирски тостови кои одлично ќе ви дојдат за појадок или вечера… Потребни состојки за 6 лица: – 150 милилитри...
Еспресо Храна

Лесна пита од леб, сирење и шунка (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Едноставен рецепт кој не одзема многу време и можете да го подготвувате за појадок или за вечера. Потребни состојки: 10 јајца 350 мл млеко 2...
Еспресо Храна

Малку поинаков оброк: Печен карфиол со павлака и кашкавал

Слободен печат
Доколку го барате совршениот здрав и вкусен оброк, овој рецепт е токму за вас. Нашиот нов предлог е печен карфиол со кашкавал и зачини. Потребно...