Исчезнатата жена од тетовското село Пршовце се вратила дома

Четириест и осум годишната Џемиле Хасани од тетовско Пршовце се вратила дома три дена откако во полицијата беше пријавено нејзиното исчезнување.

Братот на жената пријавил во СВР Тетово дека Џемиле е дома и нема потреба да се води како изчезната.

Таа од дома излегла во понеделникот 6-ти мај, а во семејната куќа во тетовско Пршовце се вратила во четвртокот околу 11 часот.

СВР Тетово не соопшти детали каде била во текот на трите дена жената за која семејството бараше помош за пронаоѓање со оглед на нејзиното нарушено здравје.

Прочитајте и...  Скопјанец пронајден мртов во неговиот дом во Гази Баба

Поврзани вести

Приведено лице барано со потерница

Слободен печат

Скопјанец фатен со 10 зипер кесички марихуана

Слободен печат

Во Гази Баба казнети 192 несовесни возачи

Слободен печат

Кавадарчанец почина откако му се превртел тракторот

Слободен печат

Скопјанец пронајден мртов во неговиот дом во Гази Баба

Слободен печат

Тетовец ја нападнал сопругата

Слободен печат

Остави Коментар