Исчезната жена од тетовско Пршовце

Семејството на 48 годишната Џемиле Хасани од тетовско Пршовце апелира граѓаните до помогнат во нејзино пронаоѓање со оглед дека од 6-ти мај е оддалечена од дома и не се вратила. Таа е со нарушено ментално здравје, а од куќата заминала синоќа околу 21 часот.

– Случајот е пријавен и во тетовската полиција. Братот на жената посочил локации каде е можно да е лицето и се преземаат мерки за пронаоѓање, информираат од СВР Тетово.

Од семејството апелираат доколку некој ја сретне и препознае да се јави на телефонските броеви 044/384-308 или 075/451-512.

Прочитајте и...  Тетовец ја нападнал сопругата

Поврзани вести

Приведено лице барано со потерница

Слободен печат

Скопјанец фатен со 10 зипер кесички марихуана

Слободен печат

Во Гази Баба казнети 192 несовесни возачи

Слободен печат

Кавадарчанец почина откако му се превртел тракторот

Слободен печат

Скопјанец пронајден мртов во неговиот дом во Гази Баба

Слободен печат

Тетовец ја нападнал сопругата

Слободен печат

Остави Коментар