Tag : пршовце

Хроника

Три лица приведени за напад на малолетник во Пршовце

Слободен печат
Три лица на возраст од 18 и 19 години од тетовско Теарце се приведени ноќеска откако се пријавени во тетовската полиција дека нападнале и повредиле...
Хроника

Исчезнатата жена од тетовското село Пршовце се вратила дома

МИА Агенција
Четириест и осум годишната Џемиле Хасани од тетовско Пршовце се вратила дома три дена откако во полицијата беше пријавено нејзиното исчезнување. Братот на жената пријавил...
Хроника

Исчезната жена од тетовско Пршовце

Слободен печат
Семејството на 48 годишната Џемиле Хасани од тетовско Пршовце апелира граѓаните до помогнат во нејзино пронаоѓање со оглед дека од 6-ти мај е оддалечена од...