Интер ќе го откупи договорот на Алексис Санчез!?

Алексис Санчез, после „пеколот“ во Манчестер јунајтед, летово стигна на позајмица во Интер.

Веќе во првите настапи за „неро-аѕурите“ почна да го убедува тренерот Антонио Конте дека би требало да го откупат договорот после истекот на позајмицата.

Сепак, за цената на Санчез треба официјално да се договорат наредниот период, но сега од Италија доаѓаат вести со цел Манчестер јунајтед да ја постави вистинската сума.

И покрај лошиот старт на сезоната и недостатокот на опции во нападот, Јунајтед нема намера да го враќа Санчез во своите редови следното лето, но за неговиот потпис според првичните информации ќе бара 25 милиони евра.

Прочитајте и...  Мистерија „Саул“: Што ќе се дознае за три дена!? (ФОТО)

Тоа е бројката која мора да ја исплати Интер доколку сака да го откупи договорот на Санчез или било кој друг што сака да го купи Чилеанецот наредната година. Да потсетиме, договорот на Санчез со Манчестер јунајтед трае до лето 2022 година.

Прочитај повеќе

Двајца италијански пливачи загинаа во авионска несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Велковски и Риека финалисти во Купот на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат

Колку најбогатиот клуб во Англија ќе потроши на трансфери ова лето?

Слободен печат

Игуаин има интересна понуда од Премиер лигата!

Слободен печат

Дортмунд може и без Халанд, „хет-трик“ на Санчо (ВИДЕО)

Слободен печат

Мистерија „Саул“: Што ќе се дознае за три дена!? (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФК Ренова: Не нè интересира дали ќе се игра првенството, најважно е здравјето!

Слободен печат

„Финалната битка“ на 20 јули за Скудетото!?

Слободен печат

Меси: Фудбалот никогаш повеќе нема да биде ист!

Слободен печат

Чурлинов со прв гол за Штутгарт, Македонецот чекор поблиску до Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер најблиску до потписот на „новиот Пирло“!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Шест позитивни случаи во фудбалските клубови Ренова и Шкендија

Слободен печат