Интер е решен да ја прекине доминацијата на Јувентус, Конте на лето добива пет засилувања за напад на титулата

„Нероаѕурите“ признаваат дека Јувентус оваа сезона е далеку пред нив кога ќе продолжи сезоната, но веќе се прават планови за наредната во која кинеските сопственици на клубот нема да жалат средства.

Иако пандемијата на коронавирусот ги стави најголемите фудбалски екипи во „црвено“, се чини дека за Интер нема да има никакви проблеми бидејќи сопствениците „Сунинг компанија“ според информациите од Кина, од пандемијата излегла уште побогата.

Тие продолжуваат со своите планови, Интер да го симне Јувентус од тронот на италијанскиот фудбал иако не успеаја во оваа сезона. „Нероаѕурите“ признаваат дека тимот од Торино е далеку пред нив сезонава, и затоа имаат големи планови за летниот преоден рок.

Тренерот Антонио Конте бараше и ветено му е дека ќе добие пет засилувања со кои планираат да ја прекинат доминацијата на Јувентус.

Првото име кое треба да пристигне на „Џузепе Меаца“ е Жоан Кансело кој веќе има настапувано за Интер. Барселона се договори со Интер, прво Нелсон Семедо да го испрати во Манчестер сити во замена за Кансело кој потоа со одредена сума на пари би бил испратен во Интер во замена за Лаутаро Мартинез.

Прочитајте и...  Арсенал ја забележа и третата победа во низа! (ВИДЕО)
twitter/Man City Xtra

Празнината во нападот која ќе остане по заминувањето на Лаутаро треба да ја надополни Единсон Кавани на кого ова лето му истекува договорот со ПСЖ. Интер веќе му понуди тригодишен договор на Кавани кој се очекува да ја прифати понудата.

Директорот Бепе Марота уште сега започна да работи на трансферот на Киеза од Фиорентина која не попушта и бара 60 милиони евра. На крајот Интер ќе мора да ја плати бараната сума.

twitter/Inter Milan Insider

Конте во средниот ред за новата сезона сака да го има Артуро Видал, но Чилеанецот не е приоритет. Доколку не се договори со Барселона, Конте е подготвен да му даде уште една шанса на Раџа Наинголан кој оваа сезона настапува за Калјари како позајмен фудбалер.

Прочитајте и...  Навивачите застанаа во одбрана на Новак: Американците се лицемери

Тренерот Конте бара од Марота и освежување на одбраната, тој сака еден од своите поранешни играчи, Маркос Алонсо или Емерсон Палмиери кои настапуваат за Челси.

twitter/Chelsea FC

Интер со Емерсон, Кансело, Видал или Наинголан, Кавани и Киеза, според замислите на Конте е доволно квалитетен да го предизвика Јувентус за титулата во наредната сезона.

Прочитај повеќе

Хамилтон ја прифати казната за инцидентот

Слободен печат

Чави ја откачи Барселона, ќе го чека идното лето и новата управа

Слободен печат

ВАР технологијата во Шпанија не реагира против Реал: Може пенал за „кралевите“, а не може за Атлетик

Слободен печат

Хаотичен старт на сезоната во Ф1, триумфот за Ботас

Слободен печат

УФЦ: Замената подобра од оригиналот, Масвидал добива борба за титула?

Слободен печат

Пеналот повторно таличен за Реал Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Луда идеја или револуција: ФИФА најави роботи наместо судии на СП 2022

Слободен печат

ПСЖ му даде дозвола на Нејмар, може да преговара со Барселона

Слободен печат

Навивачите застанаа во одбрана на Новак: Американците се лицемери

Слободен печат

Неверојатна исповед на шведски тенисер: Одев на Гугл за да видам како да се убијам

Слободен печат

ШОК: Српскиот репрезентативец Тошиќ нападнат со нож среде Белград

Слободен печат

Кои фудбалски екипи се најголеми трошаџии во 21. век, четири екипи фрлиле повеќе од две милијарди евра на засилувања

Слободен печат