6.8 C
Скопје

Инцидент во Србија: Фрлена бомба врз полициска станица во Србобран, нема повредени

Вечерва, нешто по 21 часот, е фрлена експлозивна направа пред полициска станица во Србобран во Србија. При експлозијата немало повредени, јавуваат српските медиуми, а како што пренесува Н1, искршени се неколку прозори на објектот.

Српската полиција во моментот води интензивна потрага по напаѓачот и прави истрага за каква точно експлозивна направа станува збор.

Прочитајте и...  Пензионерите бараат приоритет за вакцинирање против ковид-19

Поврзани вести

Судот го презакажа судењето за убиството на Оливер Ивановиќ

Илинка Иљоска

Села: Одредени пратеници ќе ја злоупотребуваат можноста за онлајн-присуство

Слободен печат

Николов: Изградба на 100 типски куќи за социјално ранливите, во 21 век секој заслужува топол дом

Слободен печат

Студија: Мапирање на лажните вести и дезинформации на Западен Балкан и идентификување начини за борба со нив“

Слободен печат

Барние: Нема услови за постигнување договор за Брегзит

И.И.

Петров: Штип по 13 декември ќе остане во сигурни раце со Сашко Николов

Слободен печат

Остави Коментар