Илијоски: Елмас е таму каде што заслужува да биде

Македонскиот репрезентативец Елмас (19) синоќа пристигна во кампот на Наполи, им се приклучи на своите нови тимски колеги и биде на располагање кај тренерот Карло Анчелоти.

Пред да направи трансфер во Неапол, нашиот интернационалец играше во редовите на Фенербахче каде што со своите игри уште повеќе го привлече вниманието со својот огромен потенцијал.

Професионалната кариера ја започна во Работнички, а таму негов соиграч беше Баже Илијоски кој исто така ја споделува радоста што Елиф ќе игра во една од Топ 5 европските лиги.

– Елиф е токму каде што заслужува да биде. Тој е одличен и голем играч кој што допрва ќе го покаже најдоброто од себе. Елиф е соиграч кој што секој би го посакал и можам да кажам само пофални зборови и сите помлади треба да им биде пример и да се стремат кон истото – ни изјави Илијоски.

Прочитајте и...  Проблеми за Реал: Без Азар против Сити и Барса!? (ФОТО)

Минатиот месец Илијоски (35), „кралот на стрелците“ ја заврши неговата кариера како играч кој освен во дресот на „романтичарите“ и останатите домашни клубови имаше и интернационална кариера.

Денеска се случи потпишувањето на договорот на Елмас со италијанскиот вицешампион.

Прочитај повеќе

Проблеми за Реал: Без Азар против Сити и Барса!? (ФОТО)

Слободен печат

Интервју со Весна Витанова: Мора да се ценат сите аспекти – добриот голман е половина од резултатот!

Коронавирусот одложи три натпревари во Серија А!

Слободен печат

Фјури го нокаутираше Вајлдер за титулата светски шампион (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров пред дуелот со Русија: Една загубена битка, не значи и загубена војна!

Слободен печат

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

11 − осум =

Прочитај повеќе

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат