Хуман потег на Рома, ќе помага во пронаоѓање на исчезнати деца

Екипата на Рома направи потег за поздравување, одлучи да се вклучи во зголемувањето на свеста за исчезнатите деца.

„Римската волчица“ на секоја потврда за реализиран трансфер на социјалните мрежи ќе постира фотографии и од новите засилувања но и од исчезнати деца.

Рома одлучи да соработува со Националниот центар за исчезнати деца како во САД така и во Италија.
Рома на својот профил на Твитер има 1.78 милиони следбеници, додека на англиската верзија има околу 450.000 следбеници.

Рома го искористи потпишувањето со поранешниот фудбалер на Јувентус, Леонардо Спинацола за да ја започне кампањата.
– Сакаме да ги искористиме социјалните мрежи за да ја зголемиме свеста за исчезнатите деца. Веднаш добивме позитивни реакции, но и ни се зголеми бројот на следбеници на социјалните мрежи со што нашите апели ќе допрат до многу повеќе луѓе – изјави Пол Роџерс, предводникот на кампањата на Рома.

Прочитајте и...  Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Прочитај повеќе

Фјури потежок дури 20 килограми од Вајлдер пред бокс мечот на годината (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона со благослов на Ла Лига ги купува натпреварите

Слободен печат

Вилијамсон е неверојатен: По 10 натпревари влезе во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

11 − 2 =

Прочитај повеќе

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат

Црвен картон за расизмот во Германија

Слободен печат

Трите причини поради кои Чави не ја прифати понудата на Барселона

Слободен печат

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат