8 C
Скопје

Хорор во Италија: Убиен фудбалски судија

Даниеле Де Сантис и неговата девојка се пронајдени мртви во стан во Лече.

На безживотните тела на Де Сантис (33) и неговата девојка Елеонора Манта (30) се пронадени убодни рани, а соседите сведочат како непозната личност со нож во раката бега од станот, пренесуваат италијанските медиуми.

Мотивот за убиството засега е непознат, а медиумите од извори во полицијата, се сомневаат дека станува збор за злосторство од страст.

Де Сантис судеше на натпреварите во втората и третата италијанска лига, Серија Б и Серија Ц. Тој досега ја делеше правдата на повеќе од 300 натпревари, а во Серија Б дебитираше 2017 година.

Прочитајте и...  Амандманска блокада на штета на државата и на народот

Поврзани вести

Почина атлетичарот кој помогна да се фати убиецот на Роберт Кенеди

Слободен печат

ВИДЕО: Голема експлозија кај Бристол, има и жртви

И.И.

Османи: Договорот со Бугарија е решение, ќе се создаде предвидливост за негова примена

Слободен печат

Заев: Постигнат е напредок во Комисијата за историски прашања

Слободен печат

Шампионот се грижи за своите ѕвезди: По Леброн, Лејкерси му дадоа максимален договор и на Дејвис

Слободен печат

ВИДЕО | ШТО СЕ СЛУЧУВА: Мистериозниот монолит исчезна од Романија, за сега нов да се појави во Калифорнија

СП.

Остави Коментар