Грчева до Ристовски: Вие сте многу контроверзна личност, која заведува луѓе со лажни и шпекулативни теории

Вие лажете, јас сакам да види народот со кого си има работа. Вие сте многу контроверзна личност, која заведува луѓе со лажни и шпекулативни теории- рече Грчева.

Претседателот на Интегра, Љупчо Ристовски и претседателката на Глас за Македонија, Солза Грчева влегоа во жестока дебата при гостувањето на телевизија Телма. Ристовски жестоко и возврати кога таа го праша каде биле за време на референдумот.

-Интегра не постоеше тогаш како партија. Престанете да се бавите со другите, бавете се со вашата беда. Гледајте си ја својата политика, својата партија, престанете да се бавите со Љупчо Ристовски и Интегра. Чии интереси браните? Што ти е, што се замараш со Љупчо Ристовски?, рече Ристовски.

После рекламите, Ристовски им се извини на гледачите за начинот на кој настапи.

-Вие лажете, јас сакам да види народот со кого си има работа. Вие сте многу контроверзна личност, која заведува луѓе со лажни и шпекулативни теории- рече Грчева.

Прочитајте и...  Касами од Тетово: Во наредните четири години ќе се доближиме до ЕУ

Грчева најави тужба бидејќи Ристовски рече дека излегла од редовите на ДПМНЕ.

Новинарот побара да им бидат исклучени микрофоните, по што во повеќе наврати во текот на емисијата тоа беше сторено.

Прочитај повеќе

Косово со поригорозни мерки против коронавирусот, нема прогласување на вонредна состојба

Слободен печат

Клиниката за торакална и васкуларна хирургија доби една од најсовремените операциони сали во регионот

Слободен печат

Црногорската опозиција обединета во Граѓански блок ќе настапи на парламентарните избори

Слободен печат

Македонија лидер во регионот по употреба на платежни картички

Слободен печат

СДСМ со соопштение за „бомбата“: Во очаен обид да се исценира некаков скандал заборавиле да го исечат она „марш“

Слободен печат

Вучиќ: Договорени се темите за состанокот во Брисел

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Извештај: Повеќе околности доведоа до соборувањето на украинскиот авион во Техеран

Слободен печат

Нови 136 случаи на коронавирус, починаа шест лица, а оздравени се 123 пациенти

Слободен печат

Промашена „бомба“ за Заев: Тој вели „мaрш“, а напишано е „важи“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Состојбата не се подобрува: Нови 287 случаи на коронавирус во Србија, 11 лица починаа

Слободен печат

Заев: На 15 јули излези и гласај за заедно да ја градиме нашата иднина (ВИДЕО)

Слободен печат

Бесплатна телефонска линија во канцеларијата на Народниот правобранител на денот на изборите

МИА Агенција