ГОРИ АВТОБУС на ЈСП во Ѓорче Петров (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиСкопје

ГОРИ АВТОБУС на ЈСП во Ѓорче Петров (ВИДЕО)

Во Групата Ѕид на собраќајниот срам на Фејсбук е објавено видео каде што се гледа како гори автобус на ЈСП во Ѓорче Петров. Засега немаме информации на која линија се движел автобусот и дали има настрадани.

Од Јавното сообраќајно претпријатие информираат дека возачот на автобусот за време на возењето забележал чад од горниот дел на возилото по што застанал и со ПП апарати интервенирал. Во меѓувреме забележал и искрење по што повикал екипа на Противпожарната бригада.

Внатрешната контрола на ЈСП Скопје е излезена на терен и се утврдуваат причините за пожарот.

Во моментов, на терен се врши увид и од екипа на МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close