ГОРИ АВТОБУС на ЈСП во Ѓорче Петров (ВИДЕО) - Слободен печат

ГОРИ АВТОБУС на ЈСП во Ѓорче Петров (ВИДЕО)

Во Групата Ѕид на собраќајниот срам на Фејсбук е објавено видео каде што се гледа како гори автобус на ЈСП во Ѓорче Петров. Засега немаме информации на која линија се движел автобусот и дали има настрадани.

Од Јавното сообраќајно претпријатие информираат дека возачот на автобусот за време на возењето забележал чад од горниот дел на возилото по што застанал и со ПП апарати интервенирал. Во меѓувреме забележал и искрење по што повикал екипа на Противпожарната бригада.

Внатрешната контрола на ЈСП Скопје е излезена на терен и се утврдуваат причините за пожарот.

Во моментов, на терен се врши увид и од екипа на МВР.

Прочитај повеќе

Кинеската кобра најверојатно е извор на новиот корона вирус

Слободен печат

Пресуда против Македонија поради повреда на правата на осумгодишно дете со посебни потреби

Град Скопје бара нови помлади соработници за присилна наплата и заверка на документи

Слободен печат

Изадена најмалата монета во светот со ликот на Ајнштајн

Слободен печат

Најбогатата жена во Африка обвинета за проневера и перење на пари

Слободен печат

Украина на Германија ќе ѝ ја отстапи контролата врз железницата во период од десет години

Слободен печат

Остави Коментар

3 × three =

Прочитај повеќе

Пендаровски во Ерусалим со светските лидери

Слободен печат

Јовановски: Не сум експериментален глушец

Горан Наумовски

Американскиот министер за финансии: Ќе го земам во предвид мислењето на Грета кога ќе заврши соодветен факултет

Слободен печат

Анализа на ЕСИ: Земјите од Западен Балкан имаат ризик да ја повторат судбината на Турција – „никогаш да не влезат во Унијата”

Слободен печат

Да се излезе на марш и 8 Март да стане неработен ден

Слободен печат

Расте довербата за вложување во инвестициски фондови

МИА