Гобер: Некои навистина мислеа дека го донесов коронавирусот во САД

Центарот на Јута џез, Руди Гобер, вели дека многу научи од искуството со коронавирусот.

НБА лигата суспендирана: Гоберт пред два дена се шегуваше за коронавирусот, а сега е позитивен на заразата (ВИДЕО)

Тој беше првиот заразен кошаркар во НБА лигата откако претходно се потсмеваше со вирусот и ги допираше микрофоните на новинарите. Неколку дена подоцна излезе дека токму Гобер е позитивен на коронавирус.

– Медиумите тоа го претставија како јас да го предизвикав прекинот во НБА лигата наместо да кажат дека тоа е пандемија и дека Руди Гобер е позитивен. За многу луѓе кои не размислуваат подалеку од тоа што ќе им се стави под нос, тие навистина мислеа дека јас го донесов коронавирусот во САД. Ми беше тешко да видам колку многу луѓе се сомневаат во мојот карактер и тоа само на основ на некоја една снимка. Тоа беше големо искуство за мене и многу научив. Јас знам кој сум, луѓето околу мене знаат кој сум и немам енергија да им објаснувам на сите луѓе за мене – вели Гобер во интервју за „Вашингтон пост“.

Прочитајте и...  Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ла Лига: На теренот нема проблеми за Барселона, ја потопија „жолтата подморница“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Серија А: Роналдо ја спаси „старата дама“ во Рим (ВИДЕО)

Слободен печат

Филмска приказна за ММА шампионот: Го малтретираа на училиште, а сега тој им се смее на Фејсбук

Слободен печат

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат