ГО ГАСИ „ПОЖАРОТ“: Мурињо се враќа во Англија!?

Според британските медиуми, искусниот и славен стратег нема намера да стане наследник на Силвињо на тренерската функција во Лион.

За потсетување, во понеделникот, Лион го отпушти тренерот Силвињо поради слаби резултати. Екипата после девет кола се наоѓа на 14. место со девет освоени бодови.

Мурињо, поранешниот менаџер на Челзи планира да се врати во Англија. Тој е веќе 10 месеци без работа, поточно без клупа, работи моментно како тв коментатор, односно стручен аналитичар.

Многу клубови досега се поврзуваа со португалскиот тренер, сега како „најреална“ опција се одвојва Тотенхем.

Од Англија велат дека Мурињо е прв кандидат, дека Маурицио Покетино поради досегашните слаби резултати оваа сезона. Ланскиот европски вицешампион моментно на табелата во Премиер лигата е дури на деветтото место после осум одиграни кола.

Прочитајте и...  Кој е човекот кој ги собори рекордите на легендарниот Бубка: Почна да скока на три години, а за малку ќе ја оставеше атлетиката поради бејзбол (ФОТО)

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје го демолира бугарски Левски

Слободен печат

Моќен старт на сезоната во Бундеслигата, Баерн со осумка го почести Шалке (ВИДЕО)

Слободен печат

Леви уште еднаш покажа дека е мајстор за преговори, овој пат го надмудри Реал Мадрид

Слободен печат

Надал и Лајовиќ ги помешаа пешкирите : Се надевам дека си негативен

Слободен печат

Надал лесно го скрши отпорот на Лајовиќ за пласман во четвртфиналето

Слободен печат

Левандовски обвинет за затајување данок

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Револуционерна одлука на ФИФА, фудбалерите ќе може да ги менуваат репрезентациите

Слободен печат

Елмас во новата сезона со нов број, ја „лапна“ седумката на Каљехон

Слободен печат

Српската пресметка во Рим му припадна на Ѓоковиќ

Слободен печат

МВП наградата во НБА повторно во рацете на Адетокумпо

Слободен печат

Моментот кој навивачите на Ливерпул го чекаа цело лето (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона има димајант од половина милијарда евра, одигра два натпревари и ги полуде навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат