Гачевски: Во Тетово е -8, нека си набават дрва

Екипата на Вардар ќе презими на врвот во македонскиот фудбал, откако во последното коло одигра само 2:2 против шампионот Шкендија.

Вардарци есенскиот дел од полусезоната го завршија со 36 бодови, осум повеќе од денешниот ривал, Шкендија, додека Академија Пандев е трета со 27 бодови.

Капитенот на Вардар, Филип Гачевски на оригинален начин ја прокоментира есенската титула на неговиот тим.

„Иако многумина не веруваа во нас, ние верувавме од самиот почеток, веруваа нашите навивачи, нашиот стручен штаб и луѓето кои го водат клубот. Во Скопје моментално е +8 а во Тетово – 8, ќе мора да набават што повеќе дрва за зимава да не им студи. Комити и Војводи браќа засекогаш, Вардар е светост, Вардар е гордост, Вардар е Македонија“, истакна Филип Гачевски.

Прочитајте и...  Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат