Tag : филип гачевски

Спорт Фудбал

Брдаровски го засили косовскиот шампион, Гачевски со трансфер во Кипар (ФОТО)

Слободен печат
Досегашните фудбалери на Вардар имаат нов предизвик од следната натпреварувачка сезона 2020/21, Филип Гачевски ќе ги брани боите на Енозис од Кипар, а Владица Брдаровски...
Спорт Фудбал

Вардар се зборуга во капитенот Гачевски

Слободен печат
Вардарци вчера ги започнаа подготовките за новата сезона, но на нив го немаше капитенот кој во изминатите пет години го бранеше голот на „црвено-црните“, Филип...
Спорт Фудбал

Гачевски си заминува од „црвено-црните“: ,Вардар во срце те носам

Слободен печат
Голманот на Вардар, Филип Гачевски, одлучи да пет години да го напушти најтрофејниот фудбалски колектив во Македонија. Гачевски откако му заврши договорот со Вардар, поради...
Спорт Фудбал

Гачевски: Во Тетово е -8, нека си набават дрва

Слободен печат
Екипата на Вардар ќе презими на врвот во македонскиот фудбал, откако во последното коло одигра само 2:2 против шампионот Шкендија. Вардарци есенскиот дел од полусезоната...
Спорт Фудбал

Гача: Ова е голем срам за македонскиот фудбал! (ФОТО)

Слободен печат
Во средата во рамките од реваншот во осминафиналето од Купот на Македонија, Шкендија триумфираше над Вардар со 1:0. Првиот дуел заврши нерешено 2:2. Стрелец на...
Спорт Фудбал

ГАЧА: Го имаме најлошиот селектор во историјата!

Слободен печат
Голманот на „црвено-црните“ без потребно на нешто повеќе од 24 часа ја влошува атмосферата пред дуелите со Словенија и Полска. Филип Гачевски говорејќи за словенечкиот...
Спорт Фудбал

Гачевски пред дербито: Да го прекинеме голгетерскиот пост!

Слободен печат
„Црвено-црните“ предводени од Александар Васоски во првите две кола од шампионатот имаат освоено еден бод, но и натаму чекаат на првиот постигнат гол во новата...
Спорт Фудбал

Гачевски до Шкендија: Плачете малку и вие…(ФОТО)

Слободен печат
Македонскиот фудбалски шампион Шкендија иако повеќе доминантен, со повеќе шанси, на крајот не успеа да ја оправда фаворитската улога и со два порази од претставникот...
Спорт Фудбал

Гача провоцира: Шкендија најдобриот клуб во Македонија??

Слободен печат
Не поминаа 24 часа од комплетирањето на трансферот на Бразилецот Фелипе во Шкендија, веднаш доаѓаат и провокаците од страна на најголемиот ривал. Гачевски на својот...
MacedonianAlbanian