Фудбалскиот свет сочувствува со Луис Енрике

Семејството на Луис Енрике, вчера доживеа вистинска трагедија откако деветгодишната ќерка Хана почина од рак на коските.

„Нашата ќерка не напушти по петмесечната борба со болеста. Неизмерно ќе ни недостасува, но ќе се сеќаваме на неа до крајот на животот и се надеваме дека некаде повторно ќе се сретнеме. Ќе ни биде ѕвезда водилка на целото семејство. Мирно спиј, Ханита“, објави семејството на Енрике.

Веднаш откако беше објавена веста за смртта на Хана, почнаа да пристигнуваат пораки со сочувство но и со поддршка, а меѓу првите кои се јавија беа фудбалерите на Барселона, Лионел Меси, Жерар Пике и Луис Суарез на кои Енрике им беше тренер.

„Мое сочувство на Луис Енрике и целото негово семејство во овие тешки моменти. Со вас сме шефе, сакаме да останете силни“, порача Меси пред Инстаграм.

Прочитајте и...  НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

„Тренеру, навистина ми е жал. Почивај, Хана“, напиша Пике, а Суарез објави “Ова се многу тажни и болни моменти. Почивај во мир, Ханита. Посакувам Лучо, Елена и нивното семејство да останат силни“.

Преку социјалните мрежи со пораки за поддршка се огласија и Реал Мадрид, Атлетико Мадрид.

 

Прочитајте и...  Манчестер јунајтед го продава Погба за „само“ 50 милион фунти?

 

Прочитај повеќе

Македонија без промени на ФИФА ранг листата

Слободен печат

Мурињо: Али не е лут на мене, го заменив и тимот се подобри! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вернер „горд“ што се поврзува со трансфер во Ливерпул

Слободен печат

Чупиќ: Имавме состанок со Самсоненко, до крајот на месецот ќе знаеме нешто повеќе!

Слободен печат

Меси: Би сакал да се врати Нејмар, а Мартинез е одличен напаѓач!

Слободен печат

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

4 × 2 =

Прочитај повеќе

Де Брујне во главната улога во триумфот на „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардарци во осминафиналето на ЛШ најверојатно против тимот преку кој лани обезбедија фајналфор

Слободен печат

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат

Халанд е најголемата грешка на еден од најдобрите ловци на таленти

Слободен печат

Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Слободен печат

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат