Голема семејна трагедија, почина ќерката на Луис Енрике

Шпанските медиуми пренесуваат дека ќерката на Енрике починала од рак на коска, остеосаркома, и дека нејзината болест беше единствената причина зошто Луис се повлече од функцијата селектор на репрезентацијата на Шпанија во јуни.

– Нашата ќерка нас нè напушти после петмесечна борба со тешката болест. Многу ќе ни недостасува, но ќе се сеќаваме на неа до крајот на животот и се надеваме дека некаде повторно ќе се сретнеме. Ќе биде ѕвезда водилка на нашето семејство. Благодариме за разбирањето и дискрецијата – стои во соопштението на семејството.

Енрике од 2014 до 2017 година ја водеше Барселона од клупата и во тој период ја освои ЛШ, две титули и три во Купот.

Прочитајте и...  Барселона има план како летово да дојде и до Лаутаро и до Нејмар

На местото селектор го замени Фернандо Јеро после дебаклот на Светското првенство во Русија.

Прочитај повеќе

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кошаркарски судии свирчето го заменија за стетоскоп за време на пандемијата

Слободен печат

Тенисерите разочарани од откажувањето на Вимблдон

Слободен печат

Најубавата борачка во УФЦ тренира и готви скроз гола (ФОТО)

Слободен печат

Брутален одговор на Рамос на шегата на Ајакс (ФОТО)

Слободен печат

Англичаните си имаат свои идеи по завршувањето на кризата со коронавирусот

Слободен печат

Барселона има план како летово да дојде и до Лаутаро и до Нејмар

Слободен печат