19.8 C
Скопје

Французите по пауза од четири месеци го вратија фудбалот и веднаш се испотепаа (ВИДЕО)

Фудбалерите на ПСЖ и на Сент Етјен играат во финалето на Купот на Франција, и тоа е првиот натпревар по пандемијата на коронавирусот, но првото полувреме повеќе личеше на војна отколку на натпревар.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Доказ за тоа се шесте жолти картони и еден црвен до 35. минута, а се започна со бруталниот старт на капитенот на Сент Етјен, Перин над Килијан Мбапе.
Дефанзивецот на „зелените“ со две нозе влета во зглобот на Мбапе за што доби црвен картон, но веднаш се најде на мета на гневните фудбалери на ПСЖ.

Набрзо во помош му дојдоа соиграчите по што настана вистинска хаос и вистинска мешаница на теренот. На крајот стастите се смирија, а судијата тоа го реши со црвениот картон за Перин и уште шест жолти картони за највоинстените фудбалери.

На крајот триумфот му припадна на ПСЖ кој славеше со 1:0 и тоа со голот на Нејмар во 14. минута.

Поврзани вести

Франција има една победа на ЕП, но и натаму е најголем фаворит за шампионската титула!

Слободен печат

Класика на „Вембли“: Ги дознавме сите осминафинални двојки на Европското првенство!

Слободен печат

ВИДЕО: Германија „преживеа“ во Минхен, Роналдо е синоним за рекорди!

Слободен печат

Клуб од шпанската „Ла Лига“ со интерес за Дарко Велковски!?

Слободен печат

Ја победија само Македонија – Украинците се најголемите „среќници“ на Евро 2020!

Слободен печат

ВИДЕО: Ѓоковиќ „гази“ и во двојки, крај за првите носители на турнирот во Мајорка!

Слободен печат

Остави Коментар