20.8 C
Скопје

Tag : француски куп

Спорт Фудбал

Французите по пауза од четири месеци го вратија фудбалот и веднаш се испотепаа (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на ПСЖ и на Сент Етјен играат во финалето на Купот на Франција, и тоа е првиот натпревар по пандемијата на коронавирусот, но првото...