ФОТО+ВИДЕО | Само дома си е дома: Ноне Неделковска го испи првото кафе покрај велешкото езеро

ноне неделковска
Ноне Неделковска / Фото: Принтскрин/Инстаграм

Ноне Неделковска го освои срцето на македонската јавност уште при нејзиното појавување на шоуто за нови музички таленти „Идол“.

Беа славни и барани, но кажаа „Чао“: Овие македонски пејачи засекогаш ја напуштија Македонија (ВИДЕО)

Иако со години не сме слушнале нешто ново на музички план, сепак, веруваме дека никој не ги заборавил нејзините бројни хитови.

ФОТО | Роденденски „десерт“ од ајвар: Колку години наполни младоликата Ноне?

Ноне веќе некое време работи на брот и патува низ светот. Но, како што се вели, само дома си е дома.

Поранешната пејачка на својот инстаграм-профил со голема радост сподели видео од пристигнувањето на скопскиот аеродром.

„Се враќам дома, од сонце на снег“, напиша Ноне во описот на видеото.

А секако, не можеше да пропушти да се напие кафе покрај велешкото езеро „Младост“.

„Добредојде во Велес, лепото“, „На здравје“, „Ноне, е значчи не можеш без вода околу тебе“, „Добредојде Ноненце“, „Убав помин Ноне“, се дел од коментарите под нејзините објави.

Каде ќе прошета Неелковска и колку време ќе остане во земјава останува да видиме.

Видео на денот