18.8 C
Скопје

ФОТО: Утрински тренинг на македонските фудбалери во Букурешт

Најдобрата македонска репрезентација веќе четврти ден е во Букурешт каде што ги има финалните подготовките пред првиот натпревар на Европското првенство.

Избраниците на селекторот Игор Ангеловски денеска тренираа во утринските часови, се кројат тактичките замисли пред дуелот в недела (18.00 часот) против Австрија.

Фудбалерите после двата порази од Австријците во квалификациите за ЕП се максимално мотивирани да остварат позитивен резултат.

Веќе е познато и кој ќе дели судиска правда на овој меч, на центарот ќе застане Андреас Екберг од Шведска.

На вториот меч од нашата група, Германецот Феликс Брих ќе им суди на Холанѓаните и Украинците.

Фото: ФФМ
Фото: ФФМ
Фото: ФФМ
Фото: ФФМ
Фото: ФФМ

ВИДЕО I Атлетик ја анализира играта на Македонија, имаат одличен пресинг

Поврзани вести

Падобранецот на „Гринпис“едвај спасил жива глава, снајперисти го имале на нишан

Слободен печат

Ламело Бол е дебитант на годината во НБА

Слободен печат

Навивачка љубов: „Фалангата“ и украинските фанови заедно во Букурешт

Слободен печат

ВИДЕО: Италија ја суреди Швајцарија и се пласира во осминафиналето

Слободен печат

ФОТО: Јокиќ се врати во родниот Сомбор и веднаш седна во едносед

Слободен печат

Срамно, масовно се бришат видеата на кои Ѓоковиќ му го подарува рекетот на момчето од трибините

Слободен печат

Остави Коментар