ФОТО: Навивачите на Реал тераат мајтап со Мбапе

Килијан Мбапе одлучи да потпише нов договор со ПСЖ/ фото: EPA-EFE/Christophe Petit Tesson

Навивачите на Реал Мадрид му се лути на францускиот репрезентативец Килијан Мбапе што „ги изигра“, не го одржа дадениот збор дека ќе се пресели на „Сантијаго Бернабеу“ и одлучи да потпише нов договор со ПСЖ и не ја пропуштија можноста да тераат мајтап со него во Париз.

Навивач на Реал Мадрид денеска во Париз се појави со дрес на својот тим на кој пишуваше Мбапе, но наместо бројка, имаше среден прст.


На трибините на стадионот „Франција“ пак, навивач на Реал се појави со дрес на Мбапе на ПСЖ на кој стоеше: „Мбапе, 0 титули во Лигата на шампионите“.

Видео на денот