ФОТО | Марјана Станојковска како Круела де Вил: Нашата позната манекенка и лото – девојка е подготвена за викенд

Фото: Принтскрин / Instagram

Облечена во елегантни тоалети, но и секојдневни, лежерни комбинации на облека, манекенката го привлекува вниманието на своите 112 000 фанови кои ја следат на социјалната мрежа Инстаграм.

Овојпат Марјана Станојковска го привлече нашето внимание со нејзиниот моден избор. На својот профил на Инстаграм, манекенката објави фотографија на која е облечена во лелеава кошула со принт кој потсетува на капутот на култната Круела де Вил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)


За оваа кошула не биле жртвувани далматинци бидејќи Станојковска ги сака животните. Манекенката секојдневно нѐ воодушевува со прекрасни модни комбинации кои ги споделува на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)


Се наближува Ноќта на вештерките, празник кој сѐ повеќе и повеќе се одбележува и кај нас, а се чини дека оваа година ликот на Круела де Вил ќе биде една од најпопуларните маски, благодарение на успехот на филмот „Круела“ со Ема Стоун во главната улога.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cruella (@disneycruella)Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк