7 C
Скопје

Филипче: Мицкоски е во стабилна состојба

Состојбата на Христијан Мицкоски е стабилна, изјави министерот за здравство, Венко Филипче по денешното пристигнување на 3.000 дози вакцини на „Спутник“.

-Според моето стручно мислење, а според информациите што ги имам, неговата состојба е стабилна, рече Филипче за здравствената состојба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски минатата недела објави дека е позитивен на Ковид-19, а вчера откри дека се лекува на Инфективната клиника. Тој се пожали дека има температура, јако главоболки и тешко дишење.

 

Прочитајте и...  Мицотакис: Целта е да стигнеме до безбеден Велигден и послободно лето

Поврзани вести

Фаучи: Сите вакцини против ковид-19 одобрени во САД се безбедни

Слободен печат

Искра Михајловска: Архитектите се должни да помогнат да се избегнат итарпејовските манипулации при градењето и заштитата на објектите

Александра Бубевска

Индија со рекорден број на новозаразени, Мумбај се подготвува за целосно затворање

Слободен печат

Германски експерт предупредува: Полицискиот час е контрапродуктивен

Слободен печат

Ирската комисија почна истрага против Фејсбук откако беа објавени личните податоци на корисници

Слободен печат

Филипче до медицинските лица: Благодарност до сите заслужни за професионалноста, одговорноста и енергијата

Слободен печат

Остави Коментар