Федерер четвртфиналист, УС Опен продолжува без Барти

Белгиецот немаше никакви шанси против фаворитот кој во четвртфиналето ќе игра со подобриот од пресметката Димитров-Ди Минаур.

Во првите две кола на грен слем турнирот „УС Опен“, Федерер интересно им препушти по еден гем на Нагал и Џумхур, но од минатиот меч со Евнас работите си доаѓаат на свое место за Швајцарецот кој уште еднаш докажа зошто е еден од најголемите фаворити за титулата.

Во тој дуел со Еванс препушти само пет гема, а денеска во осминафиналето против Гофан само четири.

Кај жените настапот многу рано заврши за втората носителка Ешли Барти која загуби од кинеската натпреварувачка Кианг Ванг (6:2, 6:4).

Ванг во следната фаза ќе игра против Серена Вилијамс или Петра Мартиќ.

Прочитајте и...  Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Прочитај повеќе

Ливерпул ги распродаде дресовите, спонзорот одби да обезбеди нови

Слободен печат

Милан со шампионска „услуга“ за Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен печат

Баерн го освои и Купот на Германија (ВИДЕО)

Слободен печат

Арсенал ја забележа и третата победа во низа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Слободен печат

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат