„ФАНТА КАЛЧО“: Космонаутот Пандев со чудесен гол „од вселената“! (ВИДЕО) - Слободен печат

„ФАНТА КАЛЧО“: Космонаутот Пандев со чудесен гол „од вселената“! (ВИДЕО)

Дефинитивно ова е еден од најубавите погодоци во кариерата на нашиот интернационалец чиј погодок на еден многу интересен начин беше презентиран во еден од италијанските портали.

Горан Пандев постигна еден фантастичен погодок од околу 40 метри за својата Џенова на домашен терен против Лече во рамките од Серија А.

 

Да, факт е дека од земја е постигнат голот, но за порталот „Фанта Калчо“ во својата хумористичка ретроспектива имаше еден јасен коментар: „Пандев постигна гол од вселената“.

Во оваа фотографија нашиот Пандев во опрема на космонаут, испраќа топка која личи и како еден страшен метеорит.

Прочитајте и...  Кирјос со дрес на Коби и солзи во очите излезе на мегдан со Надал (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Заработуваат на трагедијата, влезници за дербито и над 1000 долари! (ФОТО)

Слободен печат

Милан ќе му оддаде почит на Коби Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул „немаше“ среќа, Руни против Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат

Коланџело: Коби Брајант во „Куќата на славните“!

Слободен печат

Димитриевски го продолжи договорот со Рајо Ваљекано! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

1 × four =

Прочитај повеќе

Играчите на Барселона не му „веруваат“ на Сетиен!?

Слободен печат

Денот кога Коби Брајант постигна 81 поен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Слободен печат

Надал посилен од Кирјос за 12. четвртфинале на Австралија Опен.

Слободен печат