Еурофарм Работник реди порази во СЕХА лигата

Денеска во својот шести натпревар Еурофарм Работник го претрпе и третиот пораз во низа во регионалното ракометно натпреварување од Мешков Брест со 32:35.

Белорускиот состав кој во неделата загуби во Скопје од Вардар во Лигата на шампионите, вечерва во салата „Боро Чурлевски“ во Битола им се вратија на победите славејќи против Еурофарм Работник за вкупно трета победа сезонава во СЕХА.

Во текот на мечот гостинската екипа имаше константно водство од самиот почеток на мечот, неколку пати домаќините доаѓаа до израмнување, но безуспешно да направи победнички пресврт.

За битолскиот клуб блескаа Л. Јотиќ со осум голови, два помалку запиша Г. Ојлески, а на спротивната страна 14 погодоци запиша М. Ваилупау.

На табелата во рамките од групата „Б“ на табелата води Веспрем со 15 бодови, пред Мешков Брест со девет, колку што имаат уште ППД Загреб и Еурофарм Работник на третото, односно четвртото место.

Прочитајте и...  1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Претходно унгарскиот клуб на Веспрем предводен од нашиот интернационалец Манасков триумфираше над Спартак Москва.

Прочитај повеќе

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат