Елмас како робот, истрча највеќе во Серија А

Македонскиот репрезентивец Елиф Елмас уште еднаш покажа дека е вистинско богатство за Наполи и тоа го потврди во последното коло од Серија.
Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо за натпреварот против Спал му даде шанса за дијамантот Елмас од првата, а Македонецот во целост ја оправда довербата.


Елмас освеш што асистираше во победата од 3:1 над Спал, тој беше фудбалерот што највеќе истрча во целата Серија А.
Македонскиот репрезентативец истрча 12,6 километри и уште еднаш покажа дека Гатузо може во секое време да смета на неговите услуги.

Прочитајте и...  Клоп и Мурињо удрија по Сити: Срамота, ова е лош ден за фудбалот

Прочитај повеќе

Давид Алаба е џекпотот на Барселона

Слободен печат

Најдобрите тенисерки не сакаат да играат на УС Опен

Слободен печат

Навистина им е досадно во карантин, НБА ѕвездите почнаа да се „кодошат“ едни со други

Слободен печат

Гвардиола бара извинување од Мурињо и Клоп

Слободен печат

Ферари ќе го менува Биното

Слободен печат

Адријано мртов пијан се шета низ улиците на Рио (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат