Експлозија на гас во Виена: Се урна дел од зграда, десетмина повредени – Слободен печат
ВестиПланета

Експлозија на гас во Виена: Се урна дел од зграда, десетмина повредени

Во експлозијата најмалку 10 лица се повредени, од кои неколку потешко.

По експлозија на гас, дојде до уривање на петкатна зграда во Виена пренесуваат локалните медиуми.

Во експлозијата најмалку 10 лица се повредени, од кои неколку потешко.

Полицијата и противпожарните екипи се на улица, а стигнуваат и возила на итна помош, бидејќи не се исклучува поголем број на жртви.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close