Eкс играчот на Барса, Бабунски моќно и експлозивно од својот карантин! (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалер кој годинава потпиша за романски клуб со сериозни физички вежби се подготвува за наредните предизвици.

Голем број на спортски натпреварувања се одложуваат, прекинуваат, а во последно време и се откажуваат поради пандемијата на коронавирусот.

Со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, луѓето ширум светот, вклучувајќи ги и спортистите се наоѓаат во домашна изолација, карантин.

Помеѓу нив е и македонскиот фудбалер кој своевремено ги бранеше боите на шпанскиот гигант Барселона.

Давид Бабунски (26) објави видео на Јутјуб под името „Моќ и експлозивност“ со сериозни физички вежби во пресрет на наредните предизвици.

На клупски план беше дел од Барса од 2013 до 2016 година, потоа се пресели во Црвена Звезда, беше дел од јапонските екипи Јокохама Ф. Маринос и Омија Ардија, а минатиот месец се врати на европско тло поточно во редовите на романскиот Ботошани.

Прочитајте и...  Цукерберг го „претрка“ Бафет: Додека акциите на „Фејсбук“ скокаа, „Беркшир Хатавеј“ изгуби 50 милијарди долари

Прочитај повеќе

Монтирано навивање на дербито Дортмунд-Баерн! (ВИДЕО)

Слободен печат

ФК Ренова: Што ќе се случи доколку има позитивен играч на Ковид-19?

Слободен печат

Денот кога Роналдо немаше решение за Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат

„Бип бип“: Фудбалскиот свет импресиониран од брзината на Дејвис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бундеслига: Баерн чекор поблиску до титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Стружани го дезинфицираат стадионот пред тренинзите и мечевите (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Величковски: Ни недостасува спортскиот тимски дух, комуникација и дружење

Слободен печат

Њукасл преговара со Барселона, но и со Гвардиола!

Слободен печат

Лео Меси како во најдобрите денови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Каков потег од Шкотска: Навивачите одлучуваат за иднината на фудбалерите!

Слободен печат

Роналдо има талент и за други спортови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Добри вести за Златан, повредата не е сериозна

Слободен печат