9 C
Скопје

Двојаковски нов кошаркар на Академија ФМП

Екипата на Академија ФМП во продолжение од сезоната ќе биде посилна за Оливер Двојаковски.

Младиот 23-годишен кошаркар доаѓа од екипата на Куманово, каде што настапуваше минатата сезона и ја започна оваа сезона. Претходно има играно и во Шпанија и за тимот на АВ Охрид.

– Тековната сезона ја започнав во екипата на КК Куманово, но таа соработка заврши, при што се појави нова можност за мене во екипата на КК Академија ФМП. Благодарен сум на управата и тренерот кои ми ја даваат оваа шанса да напредувам и да се борам за своето место во тимот. Доаѓам во екипа која е амбициозна и дава шанса на младите играчи и во секој натпревар го дава својот максимум, воедно и работата на тренерот ми е позната од минатата година во екипата на Куманово – изјави новиот играч на Академија ФМП, Оливер Двојаковски.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Шок за „армејците“, Барса пресилна за Црвена звезда!

Поврзани вести

Енис Барди на терените во „Ла Лига“ после скоро три месеци!

Слободен печат

СП: Ремизираа Шведска и Словенија, пеколна борба за четвртфинале

Слободен печат

ВИДЕО: Шок за „армејците“, Барса пресилна за Црвена звезда!

Слободен печат

Љафтов: Со успехот ќе придонесеме за афирмирање на одбојката, но и целокупно на спортот во Македонија!

Ракометен скандал на СП: Нè гледаа како вирус, како животни, тоа е расизам!

Слободен печат

ВИДЕО: Фантастичен Македонецот, Тричковски со хет-трик за 22 минути игра!

Слободен печат

Остави Коментар