• КК Куманово

МЗТ Скопје и Куманово ќе играат мајсторка, Работнички во полуфинале

Кошаркарите на Куманово успеаја да го совладаат МЗТ Скопје со 99:95 во вториот четвртфинален натпревар по што патникот во полуфиналето ќе бидат познат по одигрување на мајсторката. Првата четвртина помина во израмнета игра, Куманово отвори со 4:0, но МЗТ експресно одговори со серија од 0:6 по што се играше израмнето без некоја поголема предност на …

МЗТ Скопје и Куманово ќе играат мајсторка, Работнички во полуфинале Read More »