Маж и жена каснати од кучиња-скитници

Во текот на изминатиот ден, во два наврати во полициската станица во Центар е пријавено каснување од кучиња скитници. Утрината во 10 часот пријава поднел С.В.(67) во која навел дека бил каснат од куче-скитник во левата надколеница на улицата „Лазар Личеновски“.

Подоцна, во 13:50 часот каснување од куче-скитник пријавила и М.К. (60) исто така од Скопје. Имено таа била нападната претходната вечер на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Прочитајте и...  Парк во Њујорк може да стане масовна гробница, контролни пунктови меѓу сојузните држави

Прочитај повеќе

Автобусите на ЈСП „Скопје“ нема да превезуваат патници за време на викендот

Слободен печат

Војската на САД тврди дека го убила лидерот на групата Ал Шабаб

МИА Агенција

Мнучин: Потребни се уште 250 милијарди долари кредити за малиот бизнис

МИА Агенција

Повеќе од четири милијарди лица во карантин во околу 100 земји во светот

МИА Агенција

МРТВ ќе емитува 4 нови телевизиски канали, еден посветен на децата

Слободен печат

Продолжува проклетството на Кендиеви: Пронајдено телото на внуката на Кенеди, се трага по нејзиниот 8-годишен син (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Помпео уште еднаш и честита на нашата држава за влезот во НАТО

Слободен печат

Продолжени роковите за барања на правото за остварување на пензиско и инвалидско осигурување

Слободен печат

Советник на Трамп предупредил за опасноста од коронавирус уште во јануари

МИА Агенција

StopKorona! – мобилна апликација за справување со Ковид-19

Слободен печат

Бајден: Претседателските избори во САД мора да се одржат на 3 ноември

МИА Агенција

Неискористениот годишен одмор за вработените во јавниот сектор кои се ослободени од работа се смета за искористен

Слободен печат