Дончиќ во првата петорка на Олстар натпреварот - Слободен печат

Дончиќ во првата петорка на Олстар натпреварот

Одличниот Словенец во својата втора сезона ќе игра на натпреварот на сите ѕвезди.

Чикаго ќе биде домаќин на Олстар натпреварот кој е предвидено да се игра на 16 февруари, а капитени на Западот и Истокот ќе бидат истите од минатата година, Леброн Џејмс и Јанис Антетокумпо.


Покрај Џејмс за кого ова ќе биде 16. учество на натпреварот на сите ѕвезди, највеќе гласови во Западната конференција добија и фантастичниот Словенец Лука Дончиќ, Џејмс Харден, Каваи Ленард и Ентони Дејвис.


На Истокот покрај Антетокумпо, фановите највеќе гласови им дадоа на Кемба Вокер, Тре Јанг, Паскал Сиакам и Џоел Ембид.


Идната недела НБА ќе ги објави и резервите од Источната и Западната конференција, по што двајцата капитени, Џејмс и Антетокумпо ќе ги селектираат своите екипи и во изборот нема да има влијание кој играч од која Конференција припаѓа.

Прочитајте и...  Продолжува ЛШ: Ливерпул го освојува Мадрид, „светци“ против „милионери“!

Прочитај повеќе

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Остави Коментар

деветнаесет + четири =

Прочитај повеќе

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат

СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоковиќ пред зграда во Белград игра тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса ја активира клаузулата на напаѓачот на Леганес!? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Лечиќ: Кошаркарите нека го израдуваат народот со победа над Естонците!

Слободен печат